WarnerMedia Yeni Dijital Platformu HBO Max’i Tanıttı

WarnerMedia Yeni Dijital Platformu HBO Max’i Tanıttı

WarnerMedia, önümüzdeki yıl açılacak yeni dijital platformu HBO Max’i tanıttı. Friends ve Game of Thrones gibi hakları WarnerMedia’da bulunan yapımları içerecek platformda; Denis Villeneuve, Reese Witherspoon ve Greg Berlanti gibi isimlerin hazırladığı orijinal dizi ve filmler de yer alacak.

Netflix’in yakaladığı başarı sayesinde eğlence sektörünün değişilmez bir parçası hâline gelen dijital platformlar, Hollywood’un dev stüdyolarının gelecek planları arasında da önemli bir yere sahipler. Başta Disney ve WarnerMedia olmak üzere birçok stüdyo kendi dijital platformlarını açmak için hazırlıklara başlamış durumda.

Bu alana iddialı bir giriş yapmayı planlayan şirketlerin başında gelen WarnerMedia, bir süredir gündemde olan dijital platformu hakkında merak edilen detayları açıkladı. Warner Bros.‘un yanı sıra HBO, TNT, The CW ve CNN gibi televizyon kanallarını bünyesinde barındıran WarnerMedia’nın yeni dijital platformu HBO Max adını taşıyacak. Beta versiyonu bu yılın sonunda açılacak olan HBO Max, 2020’nin ilkbahar aylarında tamamlanmış hâliyle yayın hayatına başlayacak.

Friends, 2020’de Netflix’ten HBO Max’e Geçecek

Hollywood’un en köklü stüdyolarından Warner Bros.’un zengin içerik seçkisinden güç alan HBO Max, daha ilk günden kullanıcılara 10 bin saatin üzerinde içerik sunacak. WarnerMedia’nın dijital platformunda yer alacak içerikler arasında Friends de yer alacak. Uzun yıllardır yer aldığı Netflix’te en çok izlenen diziler arasında yer alan ve yayınlanmasının üzerinden yıllar geçmiş olmasına rağmen hâlâ geniş izleyici kitlesine ulaşmayı başaran Friends’in tüm bölümleri 2020’den itibaren HBO Max’te olacak. Warner Bros. Television ile yapılan 425 milyon dolarlık dev anlaşma kapsamında Friends, 5 yıl boyunca WarnerMedia’nın dijital platformunda kalacak.

HBO Max ile ilgili merak edilen detaylar arasında cevapsız bırakılan belki de en önemli soru dijital platformun aylık abonelik bedeli oldu. Disney’in Kasım ayında açılacak yeni dijital platformu Disney+’ın aylık abonelik ücretini 7 dolar açıklaması, diğer dijital platformlar üzerinde baskı yaratmış olsa da, WarnerMedia’nın dijital platformunda bu seviyelere inmesi oldukça zor görünüyor. HBO’nun online platformu olan HBO Now’ın mevcut abonelik ücreti aylık 15 dolar. Dolayısıyla, çok daha zengin bir içerik seçkisi sunacak olan HBO Max’in abonelik ücretinin bundan daha yüksek olması bekleniyor.

WarnerMedia’nın yeni dijital platformunda HBO dizilerinin yanı sıra TNT, TBS, The CW ve Cinemax gibi stüdyonun çatısı altında yer alan kanalların dizileri de izleyiciler ile buluşacak. Batwoman ve Katy Keene gibi yakında The CW’de yayınlanmaya başlayacak diziler, son yıllarda olduğu gibi Netflix’e gitmek yerine HBO Max’in içerik seçkisine eklenecek.

Write your comment Here